Arborists – kokkopis

+371 28325966

Piezvani mums

raivis@varpinas.lv

Uzraksti mums

Smiltene, kalna iela 8

Saņemt norādes

Arborists – kokkopis

Arborists – Kokkopis

Kas ir arborists

Pilsētas vidē koki bieži tiek pakļauti cilvēku, dabas un infrastruktūras ietekmei, rezultātā kokiem ir nepieciešama sertificēta speciālista (arborista) pakalpojumi, lai uzlabotu to vitalitāti, izdzīvošanas iespējas. Arborists jeb kokkopis ir sertificēts profesionālis, kas specializējās kokaugu kopšanā un zāģēšanā, kā arī rūpējās par individuālu koku drošību un veselību, tādā veidā nodrošinot cilvēku un apkārtējās vides drošību.

Arborista pakalpojumi

Arboristi specializējās koku kopšanā, bīstamo koku zāģēšanā, koku zāģēšanā koka sakņu kakla augstumā, drošības sistēmu uzstādīšanā, apzaļumošanā, dzīvžogu apgriešanā – formēšanā, kokaugu stādīšanā un pārstādīšanā. Kokaugu slimību diagnostika, ārstēšana, kaitēkļu apkarošana, kā arī industriālais alpīnisms. Arborists veic arī sniega, ledus sūnu utt. tīrīšanu no ēku jumtiem, kā arī citus darbus augstumā. Arboristi darbā izmanto specifisku arboristu aprīkojumu, takelāžas, rokas un motorzāģi, šķēres.

Sertificēta arborista atzinums

SIA Vārpiņas ᴹᴿ sertificētie arboristi (kokkopji) ir tiesīgi un veic kokaugu bīstamības apsekojumus – novērtē koka stāvokli, izsniegt juridisku dokumentu (arborista atzinumu) par koka stāvokli un vitalitāti.

Koka vizuālā stāvokļa novērtēšanas laikā veicam tā numerāciju dabā, lai atspoguļotu to novērtējuma plānā (topogrāfijā), MS excel tabulās un gala atzinumā (pdf formātā). Koka stāvoklis tiek vērtēts pēc “Koku vērtēšanas kritērijiem”, nosakot tā izmērus (augstumu, platumu, caurmēru), vecumposmu, vitalitāti un fizisko stāvokli. Katram kokam tiek piešķirta noteikta vērtības krāsa un rekomendēto darbu prioritāte.

Koku vērtēšanas kritēriji

Darbu prioritāte

Apzīmējums Apraksts
A! akūti bīstams koks, apdraud infrastruktūru, īpašumu vai cilvēku dzīvību.
A jāsakopj tuvāko 6 mēnešu laikā. Nelabvēlīgi ārējie apstākļi var apdraudēd infrastruktūru, īpašumu vai cilvēku dzīvību.
B Koks nav bīstams, bet kopšana darbi ir nepieciešami.
C Kopšana nav nepieciešama. Kopšanas darbi galvenokārt uzlabos koka vizuālo izskatu.
D Kopšana nav nepieciešama

Vecumposms

Apzīmējums Apraksts
V1 - V2 Jauns koks
V3 - V4 Pieaudzis koks
V5 - V6 Atmirstošs koks

Koka vitalitāte

Vitalitāte
Augsta
Vidēja
Zema

Kopējais koka novērtējums

Krāsa Apzīmējums
Izcils
Koks atbilst valsts, vietējās nozīmes dižkokam. Ainaviska vērtība.
ļoti vērtīgs
Valsts, vietējās nozīmes dižkoks, izteikti ainavisks, lielu dimensiju koks, dendroloģiski vērtīgs vai kultūrvēsturisks.
vērtīgs
Maza diametra koki 20 - 80cm ar perspektīvu augšanas vietu.
vērtīgs
Koks ar diametru, kas mazāks par 20 cm un neperspektīvu augšanas vietu - īsmūža.
nevērtīgs
Koks, kas par 90 - 100% zaudējis augšanas spēju un nav ekoloģiski vērtīgs.

Arborista pakalpojumu cenas

Cik maksā sertificēts arborists (kokkopis)? — SIA Vārpiņas ᴹᴿ arboristu pakalpojumu cenas atkarīgas no sniegtā pakalpojuma. Piemēram, ja runa iet par koku zāģēšanu — konkrētā koka sugas, augstuma, koka atrašanās vietas īpašumā (ēkas, apstādījumi, elektrolīnijas…), vispārējā tā stāvokļa, kā arī pakalpojuma, ko nepieciešams sniegt kokam. Sazinoties ar mums iesakam pievienot dažas bildes ieskatam, lai rastu Jūsu kokam labāko risinājumu un cenu.

Arborista pakalpojumi Vidzemes novadā ( Valmierā, Cēsīs, Alūksnē, Gūlbenē, Siguldā, Rīgā, Smiltene, Madonā, Saulkrastos, Valkā, Ogrē…) Iepriekš saskaņojot, pakalpojumus veicam arī citos Latvijas novados.

sadarbības partneri

Mūsu sadarbības partneri.

Ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūve - ierīkošana privātmājām, saimniecībās ēkām un citām industriālajām būvēm.