Koku kopšana, veidošana

+371 28325966

Piezvani mums

raivis@varpinas.lv

Uzraksti mums

Smiltene, kalna iela 8

Saņemt norādes

Koku kopšana un vainagu formas veidošana (zaru apzāģēšana) ir veids, kā arborists palīdz kokam saglabāt vitalitāti un neradīt bīstamību apkārtējai videi. ❞

Koku kopšana

Koku zaru apzāģēšana un vainagu formas veidošana – ārpus meža apstāļiem koki aug bez izteiktas galotnes, kas noved pie daudzgalotnības, gariem izstidzējušiem zariem, kas vēlāk var lūzt paši no sava svara. Jau agrīna stādija kokiem ir nepieciešama vainagu formas veidošana, lai koks aug ar izteiktu galotni, spēcīgiem zariem un kompaktu vainagu. Veicot koku vainagu kopšanu, jeb kā tautā mēdz dēvēt koku zaru apzāģēšanaarborists izgriež sausos, bojātos un krusteniskos zarus – izretina vainagu, lai koks spēj saņemt vairāk gaismas, kas būtiski iespaido koka turpmāko attīstību. Pareizi veikta koka zaru apzāģēšana stiprina zarus un pasargā no sēnītes ieķļūšanas radītajā brūcē.

Koku un vainagu kopšanas veidi

Vainaga kopšana

Koku kopšana un vainaga formas veidošana ir nesamērīgi lielu sānzaru atvieglošana, sauso, slimo, nolauzto un aizlauzto zaru apzāģēšana.

Vainaga retināšana

Koka vainaga retināšanas laikā kokam tiek izgriezta liela daļa zaru, kas parasti nav resnāki, kā 5cm diametrā. Vainaga retināšana ir zaru selektīva apzāģēšana, lai palielinātu gaismas iekļūšanu un gaisa kustību visā koka vainagā.

Vainaga pacelšana

Koka vainaga pacelšana ir zemāko zaru apzāģēšana, kas traucē satiksmei vai gājējiem. Ieteicams vainaga pacelšanu sākt jau kokaudzētavā, kamēr izzāģējamo zaru diametrs nav pāsniedzis 1,5 cm.

Vainaga samazināšana

Koka vainaga samazināšana ir zaru galu nozāģēšana, to atzarošana līdz augšanas punktam, kas atrodas zemāk zarā. To var veikt, lai noņemtu nokaltušus, slimus un bojātus zarus vai vienkārši samazinātu koka kopējo izmēru.

Lai noteiktu aptuvenās koku kopšanas izmaksas ir nepieciešams zināt konkrētā koka sugu, augstumu, koka atrašanās vietu īpašumā (ēkas, apstādījumi, elektrolīnijas…). Sazinoties ar mums iesakam pievienot dažas bildes ieskatam.

Koku kopšana, zaru apzāģēšana Vidzemes novadā ( Valmierā, Cēsīs, Alūksnē, Gūlbenē, Siguldā, Rīgā, Smiltene, Madonā, Vecpiebalgā, Saulkrastos, Valkā, Ogrē, Limbažos…) Iepriekš saskaņojot, pakalpojumus veicam arī citos Latvijas novados.

sadarbības partneri

Mūsu sadarbības partneri.

Ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūve - ierīkošana privātmājām, saimniecībās ēkām un citām industriālajām būvēm.
jumtu segumi, jumta segums, SIA "Saules Jumts"